Prekių katalogas

8 patalpų sausinimo būdai

8 patalpų sausinimo būdai

Optimali patalpų drėgmė yra tarp 40-60%. Šis procentas parodo, koks vandens kiekis yra ore. Kadangi drėgname ore sparčiai dauginasi organizmai jie dažnai gali būti įvairių alerginių reakcijų sukėlėjai. Taip pat drėgnas oras iššaukia pelėsį, kuris kenkia tiek žmonėms, tiek namams ir daiktams.

Tam, kad žinotumėte, koks procentras drėgmės yra jūsų patalpoje, jums reikalingas hidrometras. Dažnai kartu su hidrometru yra ir termometras, kadangi temperatūra vaidina svarbų vaidmenį drėgmės pojūčiui įvertinti ir taip pat sudaro sąlygas organizmų dauginimuisi. Tik žinodami konkrečias drėgmės priežastis galime efektyviai spręsti drėgmės problemas.


Dalinamės galimais variantais: 

1. Vėdinimas
Vėdinimas išjudina orą ir suvienodina temperatūrą dėl to sumažina kondensato susidarymo galimybę. 

2. Akmens druska
Galbūt dar kažkas iš jūsų prisimenate pas močiutes kaime žiemą prie langų statomus stiklainiukus su druska. Taip, ji ten būdavo surinkti drėgmei, kad sumažintų kondensatą ir mažiau rasotų langai. Išbandykite, turėtų veikti ir XXI amžiuje. 

3. Valgomoji soda
Kartais atrodo, kad soda yra panacėja visuose buitiniuose iššūkiuose. Taigi ji taip pat sugeria ir drėgmę. Supilkite į indelius ir pastatykite ten, kur renkasi drėgmė: sandėliuke, spintoje, virtuvėje, vonios kambaryje, po kriaukle ir pan. 

4. Ryžiai ar kitos kruopos
Ryžiai visais laikais Rytuose buvo naudojami kaip drėgmės sugėriklis, nes jie savyje gali sutaplinti ypač daug drėgmės. 

5. Kačių kraikas
Tai puikus drėgmės sugėrikas, gerai žinomas kačių mylėtojams. Nesvarbu, kokios rūšies pasirinksite, supylus į medžiaginį maišelį ar kojinę, galite dėti ten, kur yra poreikis. 

6. Drėgmės surinkimo granulės
Tai silikoninės granulės tokios kaip būna dedamos į batus ar kitus galanterinius gaminius. Jų galima įsigyti ūkinių prekių parduotuvėse. 

7. Mažiau augalų kambaryje
Augalai yra labai gerai, jie valo, gaivina orą, tačiau vertėtų nepamiršti, kad kartais kambaryje jų gali būti tiesiog per daug. Tad augalų mylėtojams kaip kompromisinis variantas rekomenduojama laikyti ne daugiau kaip 3 augalus kambaryje.

8. Profesionalūs sausintuvai
Sumažinti drėgmės kiekį galime naudodamiesi sausintuvu, rekuperatoriumi, oro kondicionieriumi, šildytuvu - susisiekite su mūsų ekspertais pasikonsultuoti, kokia įranga jums efektyviausiai išspręstų drėgmės susidarymo problemą. 

  • Prenumeruokite naujienlaiškį

    Prenumeruokite naujienlaiškį

     

    Prenumeruoti