Prekių katalogas

Kaip pasirinkti teisingą oro sausintuvą?

 • Kaip pasirinkti teisingą oro sausintuvą?

  Kaip pasirinkti teisingą oro sausintuvą? 

  Atvėsus orams į namus parkeliauja drėgmė. Optimalu, kai šis rodiklis patalpoje yra apie 50 proc. Išmatuoti paprasčiausia drėgmės matuokliu, bet, jeigu jo neturite, galite nuspėti pernelyg didelį vandens kiekį ore, jeigu:

  • Patalpoje nemaloniai vėsu, nors temperatūra nėra žema;
  • Atsiranda specifinis kvapas;
  • Pastebimas drėgmės kondensatas ant langų ir kitų paviršių;
  • Nedžiūsta skalbiniai;
  • Atsiranda pelėsis arba grybelis

  Dažnai perteklinė drėgmė sukelia ne tik jutimini diskomfortą, tačiau ir pridaro rimtos žalos sveikatai bei turtui. Atsiradęs pelėsis vešėdamas ardo mūrą, išskiria toksines medžiagas, gali pakenkti dažams, tapetams, netgi tinkui. Drėgname ore sparčiai dauginasi mikroorganizmai, kurie dažnai gali būti įvairių alerginių reakcijų ir susirgimų sukėlėjai.

  Jeigu jau išbandėte įprastus drėgmės sumažinimo būdus, tokius kaip vėdinimas keletą kartų per dieną plačiai atidarius langus, taip sukeliant skersvėjį, naudojatės ventiliatoriais virtuvėje ir vonioje ir drėgmės lygis vis tiek viršija normą – laikas įsigyti oro sausintuvą.

  Šiuo metu rinkoje rasti oro sausintuvą, arba kitaip vadinamą drėgmės surinkėją nėra sunku, tačiau dažnai susiduriama su klausimu - kokią technologiją reikėtų pasirinkti, koks sausintuvas bus našus ir tikrai patenkins lūkesčius? Taigi pirmiausia vertėtų atkreipti dėmesį į įrenginio aptarnaujamą plotą, įvertinti drėgmės lygį ir temperatūrą patalpoje - nuo to priklausys įrenginio technologija ir geriausias efektyvumas. Dažniausiai sausintuvo bakelio talpa būna apie 4-5 l, prisikaupus vandens, jį reikia išpilti. Įrenginys gali turėti galimybę vandenį nuvesti į išorinius mazgus ar lauką – tokiu būdu nereikės vandens išpylinėti. Patogu, kai įrenginys turi ratukus, rankenas tuomet nesunkiai jį galima perkelti iš vienos patalpos į kitą. Dar vienas itin svarbus rodiklis – drėgmės rinktuvo veikimo garsas. Jeigu drėgmė renkama kur nors gyvenamose patalpose, natūralu, jog reikėtų rinktis kuo tyliau dirbantį pvz. ypatingai tylūs yra Trotec TTK 68E ir Trotec TTK 69E vos 43 db!

  Be įprastų specifikacijų, sausintuvas gali turėti ir kitų naudingų funkcijų: integruotas drėgmės matuoklis, laikmatis, nuotolinis valdymas, užraktas nuo vaikų, skalbinių džiovinimo funkcija ir kt.

  Pasirinkus tinkamą oro sausintuvą drėgmės sukeliamų problemų tikrai galima išvengti. Todėl reikėtų nelaukiant padarinių stebėti drėgmės lygį namuose ir užkirsti kelią pelėsiui, sukeliančiam ne tik estetines problemas, tačiau ir ypatingas grėsmes sveikatai.

  Dėl papildomos informacijos kreipkitės:

  +370 672 73034
  giedrius@rubisolis.lt

  Pagarbiai,
  UAB „Rubisolis“ administracija 

 • Prenumeruokite naujienlaiškį

  Prenumeruokite naujienlaiškį

   

  Prenumeruoti