Prekių katalogas

Oro drėkinimo namuose būdai

Oro drėkinimo namuose būdai

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis žmogus daugiau nei 80 procentų savo laiko praleidžia uždarose patalpose, iš jo apie 60 procentų – gyvenamosiose. Pagal Lietuvos higienos normas vidaus patalpų temperatūra šaltuoju metų laiku turėtų būti 18–22 laipsnių, o santykinė oro drėgmė – 30–65 proc., kadangi šiomis sąlygomis yra minimalus bakterijų ir virusų išgyvenimas, o tai lemia geresnę žmogaus savijautą ir sveikatą. Idealu yra 55 proc. Tačiau prasidėjus šildymo sezonui dažnai pastarasis rodiklis smarkiai sumažėja ir susiduriame su sauso oro problema. 

Elektrinasi plaukai, išsausėjusi oda reikalauja daugiau veido ir rankų kremo, svaigsta galva, o kur dar visos su tuo susijusios ligos. Išsausėjusi kvėpavimo takų gleivinė prasčiau atlieka apsauginę funkciją, dėl ko dažniau vardina kvėpavimo takų ligos. Dažnai atsiranda sloga arba užgula nosį, paūmėja bronchitas. Kadangi sausame ore sklando kelis kartu daugiau įvairių mikroorganizmų, tai gali iššaukti ir alerginę slogą. Sausas oras taip pat labai nemalonu ir akims. Akys tampa jautrios, ašaroja, gali niežėti. Be to, sausame ore žmogui yra sunkiau kvėpuoti, jis įsisavina mažiau deguonies, dėl ko greičiau pavargsta, ima svaigti galva.

Todėl pirmiausiai savo namuose ar darbe esantį orą reikia išmatuoti ir tada atitinkamai imtis priemonių reikiamam drėgmės lygiui užtikrinti. Esant lengvam drėgmės trūkumui dažnai gali pakakti natūralių drėkinimo priemonių. Tačiau jeigu pas jus namuose yra didelis drėgmės trūkumas greičiausiai neišsiversite be profesionalių drėkintuvų.

Pasidalinsime kai kuriais drėkinimo būdais:

1. Sumažinti šildymą 

2. Džiovinti drabužius kambaryje 

3. Statyti indus su vandeniu kambaryje arba kabinti ant radiatoriaus 

4. Įsirengti vidaus fontanėlį 

5. Pasistatyti kambaryje akvariumą 

6. Nesinaudoti plaukų džiovintuvu 

7. Nesinaudoti oro kondicionieriumi, kad šildytų patalpą 

8. Praustis duše, vonioje atidaromis kambario durimis 

9. Turėti namuose daug augalų 

10. Virti vandenį ant viryklės

11. Supurkšti užuolaidas vandeniu 

12. Profesionalūs oro drėkintuvai-valytuvai 

  • Prenumeruokite naujienlaiškį

    Prenumeruokite naujienlaiškį

     

    Prenumeruoti