Prekių katalogas

Oro drėkintuvai. Kaip išsirinkti tinkamiausią įrenginį savo namams?

 • Oro drėkintuvai. Kaip išsirinkti tinkamiausią įrenginį savo namams?

  Oro drėkintuvai – paprastas ir efektyvus būdas reguliuoti patalpų drėgmės lygį pagal poreikį, taip išvengiant sauso oro sukeliamų problemų.  

  Drėkintuvų būna įvairių tipų – šaltų garų arba ultragarsinių su galimybe pašildyti garą. Kaip išsirinkti geriausią oro drėkintuvą savo namams? Apžvelgti pagrindinius drėkinimo sistemų tipus, skirtumus ir populiariausius oro drėkintuvus mums padės UAB Rubisolis mikroklimato ekspertas Artūras Strumickas.  

  Kuo skiriasi oro drėkintuvai? 

  Oro drėkintuvai skiriasi veikimo principu, tačiau naudoti ir prižiūrėti juos nesudėtinga. Išskiriame pagrindinius šio įrenginio tipus:

  Adiabatiniai oro drėkintuvai. Tai šalto garo oro drėkintuvas, kuris nesukuria miglos bei pasižymi mažomis elektros energijos suvartojimo sąnaudomis bei paprasta priežiūra. Naudojant šio tipo įrenginį, ant baldų ir kitų paviršių nesikaupia kalkių nuosėdos. Esančio ventiliatoriaus dėka drėgmė iš karto įterpiama į orą ir paskleidžiama tolygiai po visą patalpą.

  Ultragarsiniai oro drėkintuvai. Tai įrenginys, kuris dirba itin tyliai, suvartoja mažai elektros energijos ir gali leisti tiek šaltus, tiek šiltus, rūką primenančius, garus. Šie drėkintuvai naudoja aukšto dažnio bangas, kurios vibruoja metalinę diafragmą, taip vandenį paversdamos itin smulkia dulksna. Ši dulksna į orą yra paskleidžiama dėka tylaus ir labai mažo ventiliatoriaus.

  Kaip išsirinkti tinkamiausią oro drėkintuvą?

  Skirtingų dizainų didelis oro drėkintuvų pasirinkimas gali apsunkinti paieškas renkantis namams ar biurui skirtą oro drėkinimo įrenginį. Svarbu atsižvelgti į įrenginio funkcionalumą, tačiau išskiriame svarbiausius kriterijus į ką reikėtų atsižvelgti pradedant ieškoti maksimaliai efektyvaus drėkintuvo:

  • planuojamos drėkinti patalpos dydis;
  • įrenginio galingumas (išgarinamo vandens kiekis);
  • funkcionalumas.

  Šią informaciją visuomet rasite gamintojo pateiktoje prietaiso techninių savybių apraše. Jeigu ieškote itin tylaus prietaiso, rekomenduojame atkreipti dėmesį į įrenginio garso lygį, kurį rasite decibelų (dB) išraiška.

  Platus funkcijų pasirinkimas

  Daugelis naujos kartos oro drėkintuvų turi papildomas funkcijas, tokias kaip drėgmės ir temperatūros matuokliai, laikmatis ir net aromaterapija. Kai kurie oro drėkintuvai gali atlikti jonizavimo funkciją, kurio dėka oras išvalomas nuo dulkių, žiedadulkių, gyvūnų plaukelių ir bakterijų. Atsižvelgiant į šių dienų aktualijas – Covid-19 viruso išplitimą, ypač aktualu tampa UV principu veikianti, integruota vandens valymo funkcija. Kai kurie oro drėkintuvai savyje turi HEPA filtrą, kuris taipogi pasižymi oro valymo funkcija ir yra itin populiarus alergiškų žmonių pasirinkimas.

  TOP 5 oro drėkintuvai

  Kad palengvinti Jūsų paieškas, sudarėme populiariausių oro drėkintuvų TOP 5:

  1. Oro drėkintuvas su jonizatoriumi CleanAir CA-605
  2. Ultragarsinis oro drėkintuvas su jonizatoriumi Trotec B 5 E
  3. Ultragarsinis oro drėkintuvas Air&Me Clevair 2
  4. Ultragarsinis oro drėkintuvas Trotec B 6 E
  5. Hibridinis oro drėkintuvas – valytuvas Trotec AW 20 S

   

 • Prenumeruokite naujienlaiškį

  Prenumeruokite naujienlaiškį

   

  Prenumeruoti