Prekių katalogas

Rekuperacija jūsų namuose – prabanga ar būtinybė?

 • Rekuperacija jūsų namuose – prabanga ar būtinybė?

  Uždarose patalpose praleidžiame net iki 90% savo dienos laiko, todėl norint jaustis komfortiškai, svarbu pasirūpinti nuolatine šviežio oro cirkuliacija. Griežtėjant energetinio efektyvumo reikalavimams, kuomet nuo 2021 metų naujai statomi būstai ir kiti pastatai tampa vis sandaresni ir privalo atitikti A++ klasės reikalavimus, gyventojams tampa vis sudėtingiau palaikyti nuolatinę patalpos oro kaitą. 

  Priešingai nei senos statybos būstai, šiuolaikiniai statiniai pasižymi sandarumu, tačiau nei langais, nei sienomis nebecirkuliuoja oras, o tai reikalauja ieškoti naujų sprendimo būdų. Tokiais atvejais vis dažniau klientai renkasi priverstinį mechaninį oro vėdinimą su šilumos atstatymu – rekuperacija.

  Rekuperacija – šiuolaikiška namų arba biurų vėdinimo sistema

  Rekuperacija – pakartotiniam vartojamui grąžinama energijos dalis. Tokios sistemos veikimo principas yra ganėtinai paprastas, tačiau pasižymi ekonomišku ir efektyviu veikimu – sistemoje integruotas rekuperatorius šalina iš patalpos orą jį keisdamas šviežiu lauko oru. Vykstant tokiai oro kaitai, šilumokaičio dėka gaunama energija yra skirta šviežio oro pašildymui, o toks veikimo principas išsaugo net iki 95% patalpos šilumos, taip sutaupydamas elektros energijos sąnaudas. Iš aplinkos įeinantis šviežias oras yra papildomai perfiltruojamas, taip apsisaugojant nuo lauke sklindančių kvapų ir kenksmingų medžiagų.

  Kuo naudinga rekuperacinė vėdinimo sistema?

  Sveikam patalpų klimatui užtikrinti, oras patalpose turėtų pasikeisti bent 12-16 kartų per parą, tačiau daugelis gyventojų tiek kartų neatveria langų, kad įsileisti gryną orą. Galima sakyti, kad rekuperacinė vėdinimo sistema būtų viena iš protingiausių investicijų į nuosavą namą, daugiabučio butą ar komercinės paskirties patalpą, kadangi išsprendžia ne tik vėdinimo problemą, bet ir sutaupo net iki 95% patalpos šilumos, išvalo orą nuo dulkių ir žiedadulkių, naikina kvapus bei sumažina pelėsio atsiradimo tikimybę. Nuolat cirkuliuojamas šviežias oras sukuria komfortišką aplinką, gerina bendrą savijautą, miego kokybę bei sumažina sukeliamų alergenų lygį.

  Kaip išsirinkti vėdinimo sistemą?

  Sparčiai augant vėdinimo sistemų poreikiams, rinka siūlo skirtingų tipų inovatyvias priverstinio vėdinimo sistemas. Dažnai sulaukiame įvairių klientų užklausų apie tai kuo skiriasi vėdinimo sistemos, koks rekuperatorius efektyviausias ir pan. Apie rekuperacinių sistemų skirtumus ir privalumus skaitykite plačiau ČIA.


    

 • Prenumeruokite naujienlaiškį

  Prenumeruokite naujienlaiškį

   

  Prenumeruoti