Prekių katalogas

Sausas oras namie: kodėl juose svarbu optimizuoti drėgmės lygį?

 • Sausas oras namie: kodėl juose svarbu optimizuoti drėgmės lygį?

  Prasidėjus šaltiems orams, atsiradusius sveikatos negalavimus siejame su nusilpusia imunine sistema, gripu ar kitomis peršalimo ligomis. Tačiau ar tikrai prastą savijautą lemia tik sezoninės ligos? Sunku patikėti, tačiau nepakankamas drėgmės lygis namuose taip pat gali būti sveikatos negalavimų priežastimi.  

  Kodėl mano namuose oras yra sausas?
  Drėgmės lygio nepakankamumui namuose įtakos gali turėti labai daug veiksnių: netinkamas arba per didelis patalpų vėdinimas, prasta ventiliacija arba įrengtų ventiliacijos sistemų nebuvimas, tačiau dažniausias – prasidėjęs šildymo sezonas. Šiluma absorbuoja drėgmę iš aplinkos, todėl namuose imame jausti sausą orą.

  Kaip sausas oras veikia mūsų bendrą savijautą?

  Dažniausiai, dėl itin sauso oro ima skirsti mūsų lūpos, rankų oda, sausėja nosies gleivinė, akys, padidėja odos pleiskanojimo rizika, plaukai ima sausėti ir šiauštis. Drėgmės trūkumas gali padidinti kvėpavimo takų jautrumą ir sukelti kosulį, slogą, o ypač tiems, kurie serga astma ar turi alergijų. Neretai sausas oras namuose taip pat siejamas su galvos skausmais bei padidėjusiu nuovargiu.

  Ar sausas oras turi neigiamos įtakos namų apyvokos daiktams?
  Dėl drėgmės trūkumo, gali įtrūkti mediniai baldai, grindys, muzikos instrumentai. Drėgmės stoka turi neigiamos įtakos tekstilės gaminiams: jie gali prarasti savo spalvą ar tiesiog suirti.

  Kaip palaikyti optimalų drėgmės lygį?
  Būdų yra įvairių: sumažinti patalpų šildymą, auginti daugiau augalų, vengti šildytuvų, kuo rečiau naudoti plaukų džiovintuvą. Vis dėlto, vienas paprasčiausių ir patikimiausių sprendimų – įsigyti oro drėkintuvą. Jų būna įvairių tipų – šaltų garų arba ultragarsinių su galimybe pašildyti garą. Šaltų garų drėkintuvai nesukuria miglos, pasižymi mažomis elektros energijos suvartojimo sąnaudomis, o svarbiausia – juos paprasta priežiūra. Ultragarsiniai drėkintuvai yra tylūs, ekonomiški, gali skleisti šaltus arba šiltus miglą primenančius garus. Kai kurie jų gali atlikti jonizavimo funkciją taip išvalydami orą nuo dulkių, žiedadulkių, bakterijų ir pan.

  Taigi, oro drėkintuvas – paprasčiausias ir efektyviausias būdas optimizuoti patalpų drėgmės lygi. Įrenginio tipas pasirenkamas pagal kiekvieno asmeninius poreikius, tačiau svarbiausia – patalpose palaikomas optimalus drėgmės lygis, dėl kurio namuose pagerinamas ne tik komforto lygis, bet ir teigiamai veikiama mūsų bendra organizmo savijauta.

    

 • Prenumeruokite naujienlaiškį

  Prenumeruokite naujienlaiškį

   

  Prenumeruoti